۱۳۹۷-۱۰-۲۷

راهنمای جامع تولید محتوا براساس اصول سئو برای مبتدیانتولید محتوای اینترنتی همیشه باید همراه با تمرکز بر روی اصول سئو باشد. یک نویسنده آگاه به اصول سئو می‌داند که محتوای تولیدی‌اش ضمن بهینه‌سازی‌شدن برای موتورهای جست‌وجو، باید از نگاه خواننده نیز طبیعی باشد. توانایی ایجاد این تعادل، تفاوت میان نویسندگان محتوا را مشخص می‌کند.

آنالیز کلیدواژه‌ها و کلمات کلیدی
ابتدایی‌ترین گام برای نوشتن یک متن مناسب و بهینه‌شده برای سئو، انتخاب کلمات کلیدی مناسب است. شما در آغاز کار باید با استفاده از ابزارهای یافتن و آنالیز کلمات کلیدی، کلیدواژه‌های اساسی مورد نیاز خود را بیابید و برنامه‌تان را بر روی آن‌ها بچینید. به‌عنوان مثال، اگر کلیدواژه «نویسندگی» را انتخاب کرده‌اید، این کلمه باید حداقل یک‌بار در هر 100 کلمه استفاده شود. این کار را می‌توانید با استفاده از جملات مرتبط انجام دهید. مثلا از جملاتی مانند «چگونه می‌توان اصول نویسندگی را آموخت؟» و «نویسندگی چقدر درآمد دارد؟» و... استفاده کنید.

متن را با کلمه کلیدی‌تان پُر نکنید
کلمه کلیدی باید به‌صورت طبیعی و چشم‌نواز در متن گسترده شده باشد. اگر بی‌اندازه و غیرضروری از کلمه کلیدی در متن‌تان استفاده کنید، ممکن است موتورهای جست‌وجو شما را به‌عنوان اسپم و هرزنگار شناسایی کنند. مطمئن باشید که استفاده بی‌رویه از کلمات کلیدی به حضور شما در رنک‌های بالای گوگل و دیگر موتورهای جست‌وجو کمکی نخواهد کرد.

لینک‌دهی را فراموش نکنید
در نوشتارتان حتما به مقاله‌ها و یادداشت‌های قبلی‌تان لینک بدهید. این کار خواننده را بر آن خواهد داشت که با کلیک روی این لینک‌ها گشت‌وگذاری طولانی‌تر در وب‌سایت یا وب‌لاگ شما داشته باشد. در یادداشت‌های آتی به اهمیت مدت زمان حضور هر بازدیدکننده در وب‌سایت خواهیم پرداخت. حواس‌تان را جمع کنید که حتما و حتما از لینک‌های مرتبط استفاده کنید. سوءاستفاده از اعتماد خوانندگان و هدایت آن‌ها به صفحات غیرمرتبط می‌تواند نتایج بدی برای سایت‌تان به‌همراه داشته باشد.

متن خود را ارزش‌مند و منحصربه‌فرد بنویسید
پیش از انتشار متن خود، به این نکته توجه داشته باشید که مقاله شما باید منحصربه‌فرد باشد و از منبع دیگری کپی نشده باشد. آگاه باشید که متن‌های تکراری و کپی‌شده می‌توانند شما را از نگاه گوگل مجرم معرفی کنند! و مطمئن باشید که تاوان این جرم بسیار سنگین خواهد بود! متن را پیش از انتشار بازبینی کنید تا ضمن برطرف کردن اشتباهات املایی و نگارشی، در صورت امکان آن را کامل‌تر کنید. وظیفه ما به‌عنوان تولیدکنندگان محتوا این است که بهترین و خاص‌ترین مطلب را در اختیار خواننده قرار دهیم؛ تا از طریق مطالعه مطلب ما بتواند به پاسخ سوالی که او را به این سایت کشانده، دست یابد. این کار می‌تواند اعتمادی در خواننده برانگیخته و او را به حضور طولانی‌مدت و مداوم در وب‌سایت ما علاقه‌مند کند. این کار هم‌چنین می‌تواند منجر به هم‌خوان‌شدن و به‌اشتراک‌گذاری مطلب‌مان شود؛ که نتیجه‌اش بازدیدکننده و بازدید بیش‌تر خواهد بود.

هنگامی که صحبت از نوشتن مطلبی با توجه به اصول سئو در میان باشد، توجه به این نکته‌های ساده ضروری است. توجه به این نکات به شما کمک خواهد کرد تا متنی متناسب با سئو و در عین حال طبیعی از منظر خوانندگان بنویسید. نوشتن چنین متن حساب‌شده‌ای دایره مخاطبان شما را گسترده‌تر کرده و در جذب بازدیدکننده و بک‌لینک‌های بیش‌تر کمک‌تان خواهد کرد.

مطالب مرتبط:

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر