۱۳۹۷-۱۱-۲۲

همه چیزهایی که باید درباره رادیو چهرازی، متن‌ها، نویسندگان و گویندگان آن بدانید


رادیو چهرازیرادیو چهرازی کارش را ابتدای تابستان 1392 در ساوندکلاود آغاز کرد. از آن‌جا که امکان دانلود در این شبکه وجود نداشت؛ از همان ابتدا لینک دانلود رادیو چهرازی را هم‌زمان با انتشار در وبلاگ عقاید یک گرگ می‌گذاشتیم. روزها به سرعت گذشتند و 21 قسمت چهرازی تمام شد. در ادامه لینک دانلود مجموعه کامل را می‌بینید:

اپیزود صفر: معرفی
اپیزود یک: زن
اپیزود دو: قهر و آشتی
اپیزود سه: نوروز
اپیزود چهار: متوسط
اپیزود پنج: بیدارخوابی
اپیزود شش: نامه
اپیزود هفت: بمب در بوستون
اپیزود هشت: خلیج فارس
اپیزود نُه: ساعت هواخوری
اپیزود دَه: ثبت‌نام ریاست‌جمهوری
اپیزود یازده: انتخابات
اپیزود دوازده: تودیع
اپیزود سیزده: ته کف دریاها
اپیزود چهارده: -
اپیزود پانزده: سخنی با بچه
اپیزود شانزده: یاد بعضی نفرات در گردش فصول
اپیزود هفده: شب
اپیزود هجده: خداحافظ دلبر
اپیزود نوزده: گنگ خواب‌دیده
اپیزود بیست: آخر

اوایل استقبال از رادیو چهرازی چندان زیاد نبود؛ اما در ادامه هواداران پادکست افزایش یافتند و ما برآن شدیم که متن قسمت‌های محبوب‌تر را در وبلاگ بیاوریم. متاسفانه عده‌ای بی‌وجدان سودجو از این متن‌ها استفاده کرده و بدون ذکر منبع به کپی پرداختند. از این دسته انسان‌های بی‌فرهنگ بگذریم! و متن‌های دوست‌داشتنی رادیو چهرازی را مرور کنیم.


جمشید، حبیب، دلبر... این سه شخصیت تبدیل به دوست‌داشتنی‌ترین کاراکترهای روز شدند؛ و همه‌جا پر شد از استیکر چهرازی، پیکسل چهرازی، صفحه رسمی چهرازی، ماگ چهرازی، پاییز چهرازی و...! البته طبیعی بود که در چنین شرایطی، این چهرازی‌ها سر برآورند! در این میان، کلاه‌بردارانی هم بودند که از ناشناس‌بودن نویسندگان و گویندگان چهرازی سوءاستفاده کرده و سعی کردند با جازدن خود به‌عنوان یکی از عوامل پادکست چهرازی، اسم‌ورسمی یافته و اهداف شوم‌شان برسند.

نوشتن در سبک و سیاق رادیو چهرازی کار بدی نیست! ما هم این‌جا چند متن وام‌دار چهرازی نوشتیم؛ اما اشاره کردیم که این متن‌ها ارتباطی به عوامل رادیو چهرازی ندارند. اما بعضی بی‌وجدان‌ها صلاح کار را در این دیدند که خود را نویسنده چهرازی، گوینده چهرازی، صفحه رسمی چهرازی در توئیتر، پیج رسمی چهرازی در اینستاگرام و... معرفی کنند و بازاری برای خودشان راه بیندازند. پیش‌تر مطلبی درباره «عوامل رادیو چهرازی چه کسانی بودند» نوشته و به این دغل‌بازان اشاره کرده بودیم؛ به این امید که خوانندگان وبلاگ عقاید یک گرگ اسیر طمع‌کاری‌ها و فریب‌کاری‌های گویندگان و نویسندگان ساختگی و دروغ‌گویرادیو چهرازی  نشوند. توصیه شخصی‌ام این است که از صرافت یافتن نام و نشان صداپیشگان و گویندگان رادیو چهرازی بیفتد و از خود رادیو لذت ببرید.

رسیدیم به اپیزود جدید رادیو چهرازی! اگر از علاقه‌مندان چهرازی باشید، حتما این‌ور و آن‌ور می‌شنوید که هرازگاهی یکی از این پیج‌های رسمی رادیو چهرازی (!) وعده می‌دهد که در فلان تاریخ اپیزود جدیدی منتشر خواهد شد! همین مسئله را به‌چشم درباره اپیزود آخرین نامه چهرازی دیدیم. بعد که با گوینده این اپیزود صحبت کردیم، متوجه شدیم که آخرین نامه، تقدیم شده به نابغه‌های چهرازی؛ اما سودجویان آن را با عنوان «اپیزود جدید رادیو چهرازی» منتشر کرده‌اند؛ تا از این گذار چند لایک و بازدید بیش‌تر بگیرند. آخرین نامه چهرازی را دانلود کنید و خودتان بشنوید.

سخن پایانی‌مان درباره رادیو چهرازی را اختصاص بدهیم به حواشی و تلاش‌های هواداران. دوست عزیزمان آقای عبدالحسین رضوانی لطف کرده و پنج ویدیوی کوتاه از اپیزودهای رادیو چهرازی برای ما فرستاده بودند. این ویدیوهای رادیو چهرازی را می‌توانید از این لینک دانلود و تماشا کنید.
رستاک حلاج هم ترانه‌ای با عنوان ملاقاتی سروده و خوانده‌اند. ترانه رستاک برای رادیو چهرازی را دانلود کنید و لذت ببرید. متن ترانه ملاقاتی رستاک حلاج را هم نوشته‌ایم تا بخوانید.


همیشه با دنبال کردن این صفحه از عقاید یک گرگ می‌توانید به اخبار رادیو چهرازی و متن‌ها و عکس‌های جدید دسترسی داشته باشید.
با احترام؛
رحمان نقی‌زاده


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر